Update 10 juli 2013

Posted by Ceessie55 On juli - 10 - 2013

laatste-nieuws2

Vrijdag 05 juli 2013 werd de 4e wedstrijd gespeeld op golfpark de Heelsumse. Een prachtige baan om op te golfen een historische plek en misschien had niet iedereen dat in de gaten dus even deze reminder:p1020430_ir_0

De vooraf verwachte moving day, de scheiding van mannen en de jongetjes dag is het toch niet helemaal geworden. Moving day leek achteraf meer op een verplaatsing van verhuisdoosjes van de 1e naar de 2e verdieping. Maar ja er zijn nog 3 wedstrijden te gaan dus wat in vat zit verzuurd niet laten we maar denken.

De eerste wedstrijden hadden een vroege starttijd reeds om 11:00 uur vertrok de 1e flight voor de wedstrijd tussen het golfteam Alpha en het golfteam van Laurens&Nivard itS. De stemming was vrolijk, soms baldadig en ook de kouwe oorlog prietpraat deed van zich spreken. Tja dat krijg je als golfers elkaar wat te goed kennen. Dat het ook nog toevallig een wedstrijd was voor de plek 1 en 2 gaf mogelijk voor sommigen wat extra spanning. p1020424_ir_0

Maar er waren wel meer van die “toevallige” wedstrijden van golfteams met als inzet stuivertje wisselen op de ladder. Zo speelde Ordina en OCW om plaats 4 en 5 en de Vrienden van ICS en Sogeti streden om die felbegeerde Presidentscup poedel plek 7 en 8. Dat het voor de teamcaptain van ICS een zeer serieuze aangelegenheid was bleek wel uit het feit dat hij in zijn opstelling had meegenomen een zekere Vince van Veen:

vince-van-veen1p1020440_ir_01met handicap +1.4. Hij bleek tevens Nederlands jeugdkampioen te zijn tot 18 jaar. Degene die tegen Vince moest spelen zou wel eens een zware 9 holes single matchplay in het vooruitzicht hebben. Maar ja de spelvorm betreft ook Greensome en dan ben je toch op de een of andere manier afhankelijk van je golfmaat alex-baltusen als je dan als koppel frank-langeveldharald-copperresultaat neerzet van 4,5 tegen 4,5 dan hebben de boys van Sogeti het goed gedaan…toch. Dat het ergens om ging bleek wel uit de lange tijd die de teamcapatins namen om de uiteindelijke eindstand van 43,5 tegen 43,5 door te geven. Van deze gelegenheid wil ik graag een golfer in dit geval een van het golfteam Sogeti in het zonnetje zetten, meestal gaat het dan om het scoren van een eagle, talloze birdies, tonnen zand uit de bunker op de fairway geslagen dan wel een meterslange plag van de tee geslagen die verder kwam dan het balletje nee dit gaat om een golfer die al een tijdje in de welbekende golfersdip zit waardoor je de meest afschuwelijke tegenover de meest mooiste slagen zet oftewel contantheid poep. Deze golfer die het presteerde om een 0,5 punt te scoren in de voorgaande wedstrijd (ik vermoed dat het een punt uit medeleven was) heeft toch weer de moed bij elkaar geraapt en ondanks allerlei hookslagen, ballen in de rough toch met een positief resultaat – winst van 5,5 tegen 3,5 – van de baan stapte. Volgens mij heet dit doorzettenp1020448_ir_0

Wie het is kan gezien de karakteristieke houding wel geraden worden.

Een andere wedstrijd die om een plek ging was die tussen OCW en Ordina zij streden voor plek 4 dan wel plek 5. Ook hier waren de tactisch vooraf uitgedachte zetten zeer goed te herkennen maar ook hier bleek het golfersgoocheme de doorslag te geven. De greensome wedstrijden bleken uiteindelijk de doorslag te geven waardoor golfteam Ordina met 45,5 tegen 41,5 het golfteam OCW te slim af was. En bij zulke wedstrijden voel je je soms
heel Dick Glandorff alleen in de dikke rough.

De laatste wedstrijd ging niet om een plek op de ladder maar was een ouderwetse klassieke broedermoord wedstrijd oftewel KPN tegen KPN-Consulting. Ook hier vooraf doordachte tactische zetten met inzet van zeer lage handicappers p1020433_ir_0die in de uitvoering enigzins wat te wensen over liet. Want uiteindelijk liep KPN met 47 tegen 40 met lachende gezichten over en van de baan:

p1020438_ir_0

p1020445_ir_0

Al met al enerverende wedstrijden op een mooie baan die we in de volgende editie zeker weer zullen opnemen. Het is dan te hopen dat iedereen op basis van de nu opgedane ervaringen beseft dat het niet altijd handig is om die grote knuppel te hanteren. Het uitgebreid zoeken naar ballen van geslagen mis hits in de rough droeg enigszins bij aan doorlooptijden van ruim 6 uur !!!!

De nu welbekende neary’s werden gewonnen door Jeroen Visser (KPN-C) en René Bouma (Alpha). De prijzen waren beschikbaar gesteld door KPN-C

Uitslagen waren:

TeamTeam
Alpha40.5Laurens&Nivard itS46.5
OCW41.5Ordina45.5
KPN47.0KPN-Consulting40.0
ICS43.5Sogeti43.5

Dit leverde uiteindelijke de navolgende tussenstand op:

puntenpuntenpuntenpuntenTotaal Aantal puntenTussenstand na 4 wedstrijden
Teams1234
Laurens&Nivard itS38.051.549.046.5185.01
Alpha50.041.049.540.5181.02
Ordina49.048.037.545.5180.03
KPN-C42.046.049.540.0177.54
KPN42.035.548.047.0172.55
OCW45.046.539.041.5172.06
Sogeti45.039.037.543.5165.07
ICS37.040.538.043.5159.08

De individuele ranglijst veranderde niet veel en de onderlinge verschillen zijn overbrugbaar:

NaamDagDagDagDagTussenstand
1234
Rene Bouma6.05.07.54.523.0
Bryan Lee Smith5.05.06.53.019.5
Frans Arxhoek3.53.55.07.519.5
Nanda Herbold5.06.03.05.519.5
Martin Savans4.07.02.55.519.0
Peter den Brabander4.55.05.53.518.5
Cok Dijkers6.03.04.04.517.5
Ernst Poublon6.06.05.00.017.0

Wel we zijn met editie2013 nu over de helft en er wacht ons nog 3 wedstrijden. Te starten na de zomervakantie op 30 augustus op golfpark de Efteling gevolgd door een apotheose op 20 en 21 september 2013 op de banen van de Swinkelsche en Haviksoord. Het belooft een interessante eindsprint te worden waarbij de achterstanden allemaal te overbruggen is.

Hieronder nog enkele sfeerfoto’s van de Heelsumse:

cyntio-kromhoutkeizer-van-de-drnieuwe-putoefening

p1020422_ir_0

p1020428_ir_0

p1020431_ir_0

Bunkerslag door William WeijersPablo en de rough

Balletje van koppel Pablo / Farid

"Gerard" van Roon

Setje Bart en Mike

Beleggingstalk

Geduld geduld

Veul veul heul veul bunkers op de verkeerde plekken

19e hole

Wel ik wens eenieder een mooie ontspannende zomervakantie toe. In goede gezondheid en met veel golfzin zie ik iedereen weer graag terug op Golfpark de Efteling op vrijdag 30 augustus 2013.

20130705_191830

Proost Cees van Harte (uw El Presidente)

Leave a Reply